Polska The Times: nadzieje PiS na własną telewizję

Dodano: Piątek, 14 Grudzień 2012 przez ceglaw

Solidarni 2010 zbierają pieniądze na "telewizję Tomka Sakiewicza". Dają sobie dwa lata na zebranie 3 mln złotych. Od października zebrano 9 tys. zł i kilkaset dolarów – donosi "Polska The Times".

O prawicowej telewizji i czy jest szansa na takową mówił w Opolu prezes PiS Jarosławem Kaczyńskim. - Co my możemy zrobić? Robimy, co możemy, nie będę państwu kuchni przedstawiał, bo bym po prostu sprawom zaszkodził. Naszą nadzieją jest to, że za jakiś czas będzie program 24-godzinny informacyjny, naszej strony. Program obiektywny – podkreślił szef PiS.

Jak zdradza jeden z polityków PiS, to, o czym mówił Kaczyński, dotyczy projektu "Gazety Polskiej". - Ma to być projekt prywatny, nie polityczny - zaznacza.

Pomysł utworzenia Polskiej Telewizji Informacyjnej (robocza nazwa - telewizja Tomka Sakiewicza) narodził się w październiku podczas protestu Solidarnych 2010 przed budynkiem TVP.

Informuje o tym na stronie internetowej Solidarnych 2010 Ewa Stankiewicz, która założyła Fundację "Cegiełka dla Wolności Słowa" i otworzyła subkonto pt. Telewizja Tomka Sakiewicza. Pieniądze mają być
zbierane do 3 października 2014, do 1 grudnia br. wpłynęło 9 tys. zł i trochę ponad 526 dol.

 

źródło: onet.pl

Tagi
polityka telewizja


Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tej informacji. Możesz być pierwszy(-a)
Dodaj komentarz
Temat komentarza (*)
Twój komentarz (*)
Podpis (*)Gość, lub zaloguj się
Kod z obrazka

Zobacz również:

Polska The Times: nadzieje PiS na własną telewizję
Rosja: MSZ zdumione propozycją Sikorskiego ws. wraku Tu-154
Synoptycy ostrzegają: mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne
UE chce zakazać papierosów smakowych
CBOS: PO - 32 proc. poparcia, PiS - 20 proc.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.